Yoldaki İşaretler

Pınar Yayınları 222s.

Bu inancı benimseyenlerin sayısı üç kişiye ulaşınca, o inancın bizzat kendisi onlara şöyle der: Siz şimdi, bir cemaatsiniz, bağımsız bir İslam cemaati. Bu inancı benimseyen ve bu inancın temel değerlerini üstün saymayan cahiliye toplumunda ayrılmış bir cemaat…

Özgün Yayıncılık 206s.

İslami uyanış eylemi nasıl başlayacak? Bu görevi üstlenecek bir öncü cemaat lazımdır. Bu yola baş koymuş cemaat… Dünyanın her köşesindeki cahiliyeyi yok etmek için yola çıkmış bir cemaat…
“Yoldaki İşaretler”i, işte gelmesi umutla beklenen bu öncü cemaat için yazdım.
Seyid Kutup

Teklif Yayınları 208s.

Seyyid Kutup, 20. Yüzyıl İslam toplumu ve gençliğinin şekillenmesinde büyük etkisi olan bir düşünürdür. Onun fikirlerinin İslam dünyası üzerinde büyük etkileri olmuş ve olmaya devam etmektedir.
İslam’ı 20. Yüzyılda ortaya çıkan fikir akımlarına karşı müdafaa etmiş olan Seyyid Kutup’un düşüncelerini bilmek ve anlamak bugünün Müslümanları için de son derece önemlidir.
Seyyid Kutup’un en çok bilinen ve okunan kitabı olan “Yoldaki İşaretler” isimli eseri, günümüz insanına “Nasıl bir insan ve Müslüman olunması” noktasında köşe taşı olabilecek mahiyette fikirler vermektedir.

İthaki Yayınları 342s.

Her bir ciltten gerçekten başka bir dünyaya, başka bir zamana süzülür kişi. Yalnızca kapak sırtlarını okuyarak derinliklere uçabilir insan, herhangi bir sayfayı açıp herhangi bir satırdan bambaşka akıllara geçmek baştan çıkarıcıdır. Yıllar içinde değişen insanlar mıydı, yoksa kendi iç aynası mı? Rüya ülkelere gidip geldikçe, oralarda yaşadıkça o insanlarla daha sık bir arada olup konuştukça kafalardaki boşluğu daha çok gördü, o boşluğun yüzlerce yansımasını belki daha çabuk yakalamaya başladı; kim bilir.

Kaan Arslanoğlu Yoldaki İşaretler’de, büyülü bir anlatım eşliğinde dehlizlerle birbirine bağlanan hikayelerin belirsiz sınırlarında gezinmeyi öneriyor. Zamana karşın zamansız, mekanlara karşın mekansız, geniş bir coğrafyada belki kendini, belki bir başkasını aramanın hikayesi bu kitap.

Kaybolmamak içinse dikkat edilecek bir tek şey var:
Yoldaki İşaretler….

Düşün Yayıncılık 175s.

İnsan ırkı için yeni bir önderlik şart!

Batı insanının insanlığın önündeki liderlik konumu zayıflıyor, ve bunun nedeni Batı kültürünün maddi açıdan fakirleşmesi ya da ekonomik ve askeri gücünün zayıflaması değil. Batı sistemi kendi dönemin sonuna geldi çünkü insan ırkının lideri olmasını sağlayan hayati değerleri kaybetti.

Batının yaratıcı dehasının ürünlerini muhafaza edecek ve geliştirecek, ve aynı zamanda insan ırkına şimdiye kadar keşfedilemeyen, insan doğasıyla uyumlu, olumlu ve yapıcı ve uygulanabilir bir yaşam tarzı getirecek yüksek ideal ve değerleri sağlayacak yeni bir yönetim gereklidir.

İslam, bu değerlere ve yaşam tarzına sahip olan tek sistemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu İncelemeyi Oyla